Mecz Lecce kontra AC Milan na obiekcie Stadio Comunale Via del Mare: 2-2

W emocjonującym starciu Serie A drużyny Lecce i AC Milan podzieliły się punktami, remisując 2-2 na Stadio Comunale Via del Mare. Mecz odbył się w ramach 12. kolejki ligowej w dniu 11 listopada 2023 roku o godzinie 14:00. Choć to Milan objął prowadzenie po pierwszej połowie 2-0, Lecce zdołało odrobić straty i zapewnić sobie cenny remis. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o emocjonujących wydarzeniach z tego spotkania.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Lecce oraz AC Milan

Mecz pomiędzy Lecce a AC Milan zakończył się remisem 2-2. Spotkanie odbyło się na Stadio Comunale Via del Mare w ramach 12. kolejki Serie A.

Na początku spotkania inicjatywę przejęli gracze z Mediolanu, co zaowocowało dwiema bramkami. Olivier Giroud ustalił wynik na 0-1 po asyście Theo Hernándeza, a następnie Teun Koopmeiners podwyższył prowadzenie po podaniu Samuela Chukwueze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-2 na korzyść AC Milan.

W drugiej połowie Lecce zaczęło naciskać i w 66. minucie Nicola Sansone skrócił wynik po asyście Arno Blina. Niespełna pięć minut później Lorenzo Banda wyrównał stan meczu, wykorzystując podanie od Sansone. Mimo wielu prób żadna z drużyn nie zdołała zdobyć kolejnej bramki, co ostatecznie zaowocowało remisem 2-2.

W trakcie meczu sędzia Rosario Abisso ukarał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami. Po stronie gospodarzy kartki obejrzało aż czterech piłkarzy, natomiast w drużynie AC Milan zawodnicy otrzymali pięć żółtych kartek. Dodatkowo, Olivier Giroud został ukarany drugą żółtą kartką, co oznaczało czerwoną kartkę dla napastnika AC Milan.

Po tym spotkaniu Lecce zmierzy się z Veroną, Bologną oraz Empoli, natomiast AC Milan czekają mecze z Fiorentiną, Borussią Dortmund i Frosinone.