Dnia 2024-04-06 13:00 miało miejsce spotkanie AC Milan kontra Lecce: 3-0

W niedzielnym starciu drużyn AC Milan i Lecce, rozegranym 6 kwietnia 2024 roku o godzinie 13:00 na Stadio Giuseppe Meazza, gospodarze pewnie triumfowali z wynikiem 3-0. Milan od samego początku narzucił wysokie tempo, osiągając prowadzenie 2-0 już do przerwy, utrzymując kontrolę nad spotkaniem do końcowego gwizdka sędziego.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy AC Milan a Lecce

AC Milan podejmował dzisiaj na własnym stadionie, Stadio Giuseppe Meazza, drużynę Lecce w ramach 31. kolejki Serie A. Mecz rozpoczął się o godzinie 13:00, a na boisku gościli arbitraż Luca Massimi, Italy. Atmosfera na stadionie była przepełniona ekscytacją i oczekiwaniem na widowisko.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 6. minucie C. Pulišić popisał się strzałem, otwierając wynik na korzyść gospodarzy. Asystę przy tym golu zanotował S. Chukwueze, który pokazał klasę już na samym początku meczu. AC Milan objął prowadzenie 1-0.

Drugi gol dla Milanu padł w 20. minucie, kiedy to O. Giroud umiejętnie wykorzystał sytuację i pokonał bramkarza Lecce. Asysta przy tej bramce należała do Y. Adli. Gospodarze prowadzili 2-0 do przerwy, kontrolując grę na boisku.

W drugiej połowie nie zabrakło emocji. W 57. minucie Rafael Leão zdobył trzecią bramkę dla AC Milan po asyście Y. Adli, ustalając wynik meczu na 3-0. Zawodnicy Milanu prezentowali wysoką skuteczność i dobrą grę zespołową.

Po stronie kartek żółte kartki otrzymali Samuel Chukwueze z Milanu w 78. minucie oraz Alexis Blin z Lecce już w 34. minucie. Natomiast jedyną czerwoną kartkę w meczu zobaczył zawodnik Lecce, Nikola Krstović, który został ukarany bezpośrednio przed przerwą, w 45. minucie.

Po ostatecznym gwizdku sędziego, AC Milan zasłużenie wygrał 3-0 z Lecce, prezentując dobrą formę i skuteczność pod bramką rywali. Następne mecze dla Milanu to starcia z AS Roma, Sassuolo i ponownie AS Roma. Z kolei Lecce zmierzy się z zespołami Empoli, Sassuolo oraz Monza.