Mecz Lecce vs Inter, wynik 0-4

W meczu rozegranym w ramach 26. kolejki włoskiej Serie A, drużyna Lecce podejmowała na własnym stadionie Inter. Spotkanie odbyło się 25 lutego 2024 roku o godzinie 17:00 w Stadio Ettore Giardiniero - Via del Mare. Inter okazał się zdecydowanie lepszy od gospodarzy, zwyciężając 4:0. Już w pierwszej połowie goście objęli prowadzenie 1:0, utrzymując kontrolę nad grą do końcowego gwizdka sędziego.

Sędzia Główny: Daniele Doveri, Włochy

Stadion tętnił emocjami przy pełnych trybunach, gdy gospodarze z Lecce podejmowali Inter w starciu pełnym napięcia i pasji.

Sprawozdanie z meczu:

1' - Rozpoczęcie spotkania na Stadio Ettore Giardiniero, obie drużyny pełne determinacji i gotowe do walki.

3' - Pierwsza żółta kartka w meczu, Nicola Sansone z Lecce zostaje ukarany.

15' - Inter otwiera wynik! Lautaro Martínez trafia do siatki po podaniu Kristjana Asllaniego, dając drużynie gości prowadzenie 1-0.

38' - Kristjan Asllani z Inter również dostaje żółtą kartkę za faul.

54' - To już 2-0 dla Inter! Davide Frattesi podwyższa prowadzenie po świetnym podaniu od Alexis'a Sancheza.

56' - Lautaro Martínez zdobywa swojego drugiego gola, tym razem asystę zanotował Davide Frattesi. Wynik to 3-0 dla Inter.

63' - Henrikh Mkhitaryan z Inter dostaje żółtą kartkę za brutalne wejście na jednego z zawodników Lecce.

67' - Inter nie zwalnia tempa! Stefan de Vrij wpisuje się na listę strzelców, ustalając wynik na 4-0 po podaniu od Federico Dimarco.

Napięcie na boisku sięgnęło zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od wydarzeń na murawie.

Lecce starało się odrobić straty, ale solidna gra defensywy Inter uniemożliwiała im skuteczne akcje ofensywne.

Mecz kończy się wynikiem 0-4 na korzyść Inter, którzy zdominowali to starcie od pierwszej minuty.

Po meczu zawodnicy obu drużyn dostali zasłużone brawa od kibiców, a zwycięzcy świętowali kolejne ważne trzy punkty.

Następne wyzwania czekają zarówno Lecce, które zmierzy się z Frosinone, Verona i Salernitaną, jak i Inter, którego czekają pojedynki z Atalantą, Genoa i Bologną.