Napoli - Lecce, wynik meczu - 0-0

Mecz pomiędzy Napoli a Lecce, rozegrany w niedzielę na Stadio Diego Armando Maradona, zakończył się bezbramkowym remisem, co oznaczało, że obie drużyny podzieliły się punktami w ostatniej, 38. kolejce Serie A. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 16:00, nie przyniosło żadnych goli ani w pierwszej, ani w drugiej połowie, pozostawiając kibiców z mieszanymi uczuciami.

Najważniejsze dane dotyczące meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Napoli (Gospodarz) przeciwko Lecce (Goście)

Relacja z meczu

Wczorajsze spotkanie na Stadio Diego Armando Maradona przyniosło kibicom wiele emocji, mimo że zakończyło się bezbramkowym remisem. Sędzia główny, Federico Dionisi, miał sporo pracy, ale udało mu się kontrolować wydarzenia na boisku.

Mecz rozpoczął się o godzinie 16:00 i od samego początku było widać zaciętą walkę obu drużyn. Napoli, grające przed własną publicznością, chciało zakończyć sezon zwycięstwem, jednak Lecce nie zamierzało oddać meczu bez walki.

Już w pierwszych minutach spotkania Napoli zdominowało posiadanie piłki, próbując tworzyć groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Już w 12. minucie meczu Piotr Zieliński miał świetną okazję, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców Lecce.

Lecce, mimo że grało na wyjeździe, nie pozostawało dłużne i próbowało kontratakować. W 27. minucie stadion zamarł, gdy Gabriel Strefezza oddał potężny strzał z dystansu, który jednak minimalnie minął bramkę strzeżoną przez Alexa Mereta.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, choć obie drużyny miały swoje momenty. Sędzia Dionisi dwukrotnie musiał uspokajać zawodników po groźnie wyglądających starciach, jednak obyło się bez kartek.

Druga połowa rozpoczęła się w podobnym stylu. Napoli nadal dążyło do zdobycia bramki, a ich ataki stały się jeszcze bardziej intensywne. W 52. minucie Victor Osimhen znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecce, ale Marco Bleve popisał się znakomitą interwencją.

Z każdą minutą tempo gry rosło. W 68. minucie kibice Napoli wstrzymali oddech, gdy po rzucie rożnym Kostas Manolas oddał strzał głową, który o centymetry minął słupek. Goście odpowiadali szybkimi kontratakami, a w 75. minucie Morten Hjulmand miał doskonałą okazję, jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez defensywę Napoli.

Oba zespoły walczyły do samego końca, ale ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co oznaczało podział punktów. Choć kibice mogli czuć niedosyt, widowisko na Stadio Diego Armando Maradona z pewnością dostarczyło wielu emocji.