Lecce kontra Udinese, wynik meczu: 0-2

Emocje na Stadio Ettore Giardiniero - Via del Mare sięgnęły zenitu podczas ostatniego spotkania Serie A, gdzie Lecce zmierzyło się z Udinese. W 36. kolejce rozgrywek drużyna gości wywalczyła cenne trzy punkty, triumfując 2-0. Mecz odbył się w poniedziałek, 13 maja, a na przerwę Udinese schodziło z jednobramkowym prowadzeniem.

Relacja z meczu

Na Stadio Ettore Giardiniero - Via del Mare atmosfera była elektryzująca. Kibice Lecce przyszli tłumnie, aby wspierać swoją drużynę w starciu z Udinese. Mecz rozpoczął się punktualnie o 16:30, a sędzia Davide Massa z Włoch nadzorował przebieg spotkania.

Pierwsze 15 minut gry to intensywna walka w środku pola. Obydwa zespoły starały się przejąć kontrolę nad meczem, ale to Udinese wyglądało na drużynę lepiej zorganizowaną. W 17. minucie Alexis Blin z Lecce otrzymał żółtą kartkę za ostry faul, co pokazało, że gospodarze są gotowi walczyć do końca.

Udinese zaczęło zyskiwać przewagę, a ich wysiłki zostały nagrodzone w 36. minucie. Martín Payero precyzyjnie podał piłkę do Lorenzo Luccy, który nie zmarnował okazji i strzelił gola, dając prowadzenie gościom 0-1.

Po stracie bramki drużyna Lecce próbowała odpowiedzieć, ale ich akcje były skutecznie neutralizowane przez obronę Udinese. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, a goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego nacisku ze strony gospodarzy. W 57. minucie Patrick Dorgu zobaczył żółtą kartkę za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika. Mimo agresywnej gry, Lecce nie potrafiło znaleźć drogi do bramki Udinese.

Goście, pomimo prowadzenia, nie zwalniali tempa. W 60. minucie Martín Payero został ukarany żółtą kartką, co jednak nie wpłynęło na ich ofensywne nastawienie. Lecce z każdą minutą traciło wiarę w odwrócenie losów spotkania.

Kiedy zegar pokazywał 85. minutę, Lazar Samardžić przeprowadził fantastyczną akcję, która zakończyła się drugim golem dla Udinese. Było to decydujące trafienie, które zamknęło mecz i ustaliło wynik na 0-2.

Do końca spotkania gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć, a sędzia Davide Massa zakończył mecz, w którym Udinese odniosło zasłużone zwycięstwo. Zawodnicy Lecce muszą teraz skupić się na nadchodzących meczach z Napoli i Frosinone, podczas gdy Udinese z pewnością będzie świętować ten sukces w oczekiwaniu na następne mecze.